New Wave 3000+ ir Samsung Fastlap Palanga

New Wave 3000+ ir Samsung Fastlap Palanga

Šitam buvo ruoštasi ilgai… Nors tai neįskaitinis etapas, tačiau pralėkt rezulatatyviai norisi visada.
Pirmą kartą Fastlap’as vyko legendinių ‘Omnitel 1000km’ lenktynių savaitgalį Palangoje. Kelios ketvirtadienio valandos buvo skirtos Warm’upui ir įskaitiniams važiavimams, o penktadienio popietė – finalui.
Negana to, kad skrajutę šiam renginiui dariau aš, tai dar į jos turinį įsipaišiau.
FL_1-web

Pasiruošimas po Bikerniekų etapo buvo lengvai tariant ambicingas. Pakeistas OEM kuro bakas, kuris netyčia buvo pragręžtas (antrą kartą!!!), pakeisti galinio tilto sailenblokai į legendinius D-Max aliumininius, pakeista galinė pora į 3.9 perdavimą, kad greičiau bėgėtūsi ir būtų trumpesni bėgiai. Viskas buvo padaryta per 1 (vieną) naktį. Kas darė? Kas daugiau – Nissan 200sx guru Jaroslavas (a.k.a. ATMBOY ) linsmosiose GroundWirus patalpose. Ten xebrytė *uduko nemala – arklidėse stovi tikrai įspūdingi auto, kai kurie gerokai viršija 1000 ag ir visą tai jų darbas.

IMG_1718IMG_1722
Taigi, po dar kelių modifikacijų, važiuoklės ir aukščio pareguliavimo buvau beveik pasiruošęs. Bėja, šį kartą suvedimą dariau Moller Auto (a.k.a VW centras Vilniuje) dirbtuvėsė (ačiū Žilvinui ir kolegoms už operatyvų darbą). Suvedimą padarė idealiai, o ir suvedimo technika nustebino – moderniškiausia, kurią teko matyt. Kaina tikrai atitinka kokybę. Svarbiausia stendas toks, ant kurio tikrai užvažiuos bet kokio aukščio bolidas!
IMG_1857

Nusprendžiau į Palangą vykti savo eiga, o tai reiškė, kad Silvija turės virš 300km mankštos į priekį ir tiek pat atgal… Čia jau iššūkis, žinant, kad Palangoje trasa ne iš tų, kurios dėkingos automobiliui – greita, tiesi, be vietos padaryti klaidą… žodžiu draginio slalomo trasa :)

Kadangi šis išskirtinis Fastlapas vyks palangoje, ir ten bus krūva žioplių, žiūrovų ir kitokio plauko smalsuolių, o kur dar visi ‘Omnitel 1000km’ vipai ir svarbių įmonių marketingistai ir vadovai, nusprendžiau pasitaškyt… Tiems kas dar nematė naujai iškepto pirmojo lietuviškoko ‘Top Gear’ žuranalo numerio anonsuoju vieną iš jo puslapių:
TG-iPhone
Ši įtaigi fotosesija aišku buvo daryta ne ko kito, o VAZZ’o. Rimtas darbelis!
QR kodas esantis Top Gear žurnalo makete veda į www.groozdas.com ir čia prasideda įdomumas.
Atsidarius puslapį, vietoje įprastinės Groozdas Studio 1 darbų galerijos atsiranda ‘Scroll 1000km’ akcija. Nors dabar jau ir pasibaigusi, ji lenktynių metu kvietė scrolinti puslapį žemyn ir taip rinkti/važiuoti metrus, lenktyniaujant su tikraisiais ‘Omnitel 1000km lenktynių’ dalyviais. Akcija pavyko sėkmingai, nors ir pralaimėjome keliomis valandomis. Interneto scrolleriai pasirodė dar nėra tokie greiti ir įgudę :)
Akcijos puslapyje, bescrolinant galima pasižiūrėti ir daugiau sužinoti apie suvenyrus, video klipą, specialiai tai progai sukurtą Boyfriend mixą ir daugiau.
Pažiūrėti puslapį

Kažkas galėtų paklausti: – ‘O prie ko čia tas sunkiai perskaitomas kalambūras New Wave 3000+’?
Atsakome: – ‘Tai, naujoji lentynių programa (Racing Program). Kitaip jos nepavadinsi. New Wave 3000+, kaip sufleruoja, yra susijusi su sportinių automobilių klase, kurių darbinis tūris viršija 3000 ‘kubikų’, o New Wave byloja apie naująją bangą, kuri nuolatos šviežia gaiva užlies įvairias lenktynes…’ sako programos įkūrėjas Tomas Gruzdys.
Kas iš to gausis, pažiūrėsime. Tai ilgalaikis projektas su tiklsu parodyti, kad lentynėse taip pat galima ‘žaisti marketingo žaislais’ ir turėti rezultatus, o pirmasis projektas geras to pavyzdys, jog Groozdas Studio 1 ir partneriai tai tikrai sugeba.

Dabar apie reikalą :)
Orų prognozė nieko gero nežadėjo – stiprus lietus/perkūnija/silpnas lietus/škvalas… etc. Kam tie slikai! Leksim Federal RS-R semi slikais, kurie puikiai tinka tokiam orui.
Ketvirtadienio rytą išsistatėme visame gražume.
IMG_1867
Lietaus nė kvapo. Vėjas, širšės ir karštis. Rutininis pasiruošimas prieš važiavimus – padangų slėgis, tvarkomas salonas, blizginamas automobilis, dalyvių briefingas.
Išlekiam pirmąjam susipažinimui su trasa/apšilimui (Wram-up). Pabandau paspaust. Traukia gerai, stovi irgi gerai. Stabdo bilekaip. Tikrai bilekaip, nes kaladėlės gatvinės. Tai žinojau, tačiau nebuvo pakankamai finansu rimtoms kaladėlėms. Tad nusprendžiau, kad teks kažkaip prisitaikyt, kaip tai dariau Bikerniekuose ir Kačerginėje. Bet pasirodė, kad Palanga nė pro kur neneša į normalią žiedinę trasą, buvau visai užmiršęs, koks jausmas lėkt Palangos trasa – į daugelį posūkių atleki ilga tiesiąja ir stabdant iki minimumo. Butu gerai, jei kaladėlės butų prognozuojamos ir užkaistų progresyviai, bet jos tai stabdydavo, tai ne. Kas kart stabdydavo vis kitaip, todėl visai nepasitikėjau savo ir technikos jėgomis, teko bandyti perkasti, kaip elgiasi tos kaladėlės. Warm-up’as baigėsi, o aš likau visai ‘neperkandęs’ stabdžių ’subtilumo’.
Sekantis važiavimas buvo už geros valandos ir tai buvo jau įskaitinis važiavimas. Buvau pakliuvęs į monstrų IV grupę, teko lėkt :)
Išvažiavęs kankinausi su stabdžiais ir maždaug per vidurį sesijos atsinaujino labai keistas garsas iš galo, kuris buvo atsiradęs ir dingęs važiuojant autostrada. Garsas sklido lyg iš redutoriaus, lyg iš greičių dėžės ar net kuro siurblio. Įtartinas ‘gręžimo’ garsas. Jis kartais dingdavo prie didelio greičio ir vėl atsirasdavo. Važiuojant į pitus atrodė, jog kala variklis, bet garsas sklido iš galo… Mistika. Šis grasas mane visai išmušė iš vėžių, tad mano pirmasis įskaitinis važiavimas buvo 1.37.xxx, kas yra labai šiaip sau. Fiestas (Tadas Lučkaitis) ir Izidorius lėkė gerokai greičiau…

Tam, kad pakliūčiau į penktadieninius finalo važiavimus turėjau važiuot ‘va bank’ antrąjame įskaitiniame važiavime.
Toks planas ir buvo, tačiau tą savaitgali, kaip tyčia, daugeliui mano planų buvo nelemta išsipildyti… Koją vėl pakišo stabdžiai. Niekaip nepavyko atsimeruoti stabdymo taškų posūkiuose, tad pralėkęs kelis greitus ratus, aušinau stabdžius ir ruošiausi ‘va bank’ ratui. Vis sutrukdydavo, priekyje tą patį darantys dalyviai… į galą, trasoje sumažėjus dalyvių, nusprendžiau, kad tai yra lemiamas ratas, nes priekyje nesimatė nei vieno automobilio. Stabdžiai buvo ataušinti pakankamai. Posūkiai irgi primeruoti. Nagi pabandom!
Jau važiuodamas nuo tilto, didinau tempą, stengiausi išvažiuoti greitai, sklandžiai, nepavėluoti stabdymo taško prieš ypatingai lėtą vingį (šikaną) ir į tiesiąją išvažiuoti kuo greičiau, tiesiojoje stabdyti vėlai, išokti į sekanti šikana ir padaryti vėlyvą 180 laipsnių apsisukimą į kitą pusę… bet tik išvažiavus į tiesiąją, prieš pitleino šikaną, man palei nosį pradėjo mosuot šachmatine vėliava. Race is over! No more fast lap!…

Taip baigėsi mano pasirodymas Palangoje. Tiesa, visą šeštadienį, didžiųjų lentynių metu, puikavosi New Wave 3000+ stendas su Silvija ir kitais 3 Nissan’ais šalia. Pro DC ir Nissan palapines plūstančios žiūrovų minios meravosi ir fotografavosi prie Silvijos, vaikai čiupinėjo spoilerius ir prašė pasėdėt už vairo. Kaip pramogų parke! Matant vaikų šypsenas veide, visos nesekmės nublanksta.
IMG_1896IMG_1881
Dėkoju savo šeimynai – Agnei ir Elzei užpalaikymą, nors ir pavėluotą, tėčiui ir mamai už profesionalią komandos dvasią ir nepriekaištingą darbą Palangoje, Jaroslavui už misija neįmanomą ir žinoma spoilerį, Juliui už dovanotą diffą, Juliui iš GroundWirus už instrukcijas ir priežiūrą surenkant diffą, Gvidui už bits n’ pieces bei know-how, didelis AČIŪ Erikui už važiuolės varžtus difui prisukti, Romui už tai, kad sutvarkė saugiklį, be kurio, nebūtų starto, Mindaugui iš Nissan Lietuva už visakeriopą pagalbą, Tomui B iš Melgos už tai jog atveža į Lietuvą sportines Federal padangas, Lauriui iš DC Shoes ir Ride.lt už baltą pastogę – be jos būtų buvę sunku ir šlapia, AlternaAuto už Motul 300V 20W60 alyvą karštai dienai, Žilvinui iš Moller Auto už operatyvų suvedimą, visiems paparcams įskaitant Waska, VAZZ’ą, Matulaitį, Gedmantą Kropį, FastLap kolektyvui už tai, kad atlaikė ir už nežabotą afterį, Adomui už ketvirtadieninę vakarienę, Audriui Z, Biručkai, Hariui, Lauriui ir Linučkai už gerą senų draugų vakarą, ir žinomą slaptoms gerbėjoms ;)

Susitiksim Rugsėjį Kačergoj!
272722_2087042548547_1619678883_2077753_2402432_oIMG_2064-waskaIMG_1902